Зеленский почав процес створення газотранспортного консорціуму з Росією? | НАЦІОНАЛЬНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ

Об этом сообщает ilife-news.in.ua со ссылкой на СМИ.


Кабінет міністрів опублікував постанову з планом відділення від «Нафтогазу» оператора української газотранспортної системи.


Про це йдеться на офіційному сайті уряду.


Кабмін визначив модель відділення ГТС від «Нафтогазу» як таку, що знаходиться в держвласності і не підлягає приватизації.


При цьому товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» зможе подати в НКРЕКП запит на сертифікацію оператора газотранспортної системи.


Кабмін також затвердив план заходів щодо виконання вимог про незалежність оператора газотранспортної системи. У числі заходів — внесення законопроекту про зміни в законодавство про газотранспортну систему до 10 жовтня і збільшення статутного капіталу «Оператора ГТСУ».


Збільшення статутного капіталу планують досягти шляхом відчуження «Укртрансгазом» власних необоротних і оборотних матеріальних активів, які використовуються в процесі здійснення діяльності з транспортування газу. Дедлайн — 1 грудня.


Крім того, Кабмін проведе інвентаризацію майна, що використовується при транспортуванні газу до 10 жовтня, і оцінить частку в статутному капіталі «Оператора газотранспортної системи України» до 1 грудня.


Також уряд розгляне до 1 листопада проект договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі «Оператор ГТСУ» в розмірі 100% статутного капіталу між «Укртрансгазом» і «Магістральними газопроводами України» на умовах розстрочки на 15 років.


Права перейдуть оператору з 1 січня 2020 року. Крім того, уряд до нового року забезпечить повну передачу майна «Оператору ДМСУ».


За даними Національного бюро розслідувань України створення газотранспортного консорціуму з Росією було частиною таємних домовленостей Коломойського та путіна перед президентськими виборами.


Джерело статті: “https://nacburo.org/27109”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя